Vědecké publikování v 21. století: otevřeně a bez predátorů

• akce již proběhla.

Vědecké publikování v 21. století: otevřeně a bez predátorů

14. 6. 2016, 13:00 - 14:30

Přednáška Vědecké publikování v 21. století: otevřeně a bez predátorů seznámí zájemce s publikačním režimem otevřeného přístupu (open access, OA) a s čím dál více diskutovaným fenoménem predátorského publikování, které je často chybně zaměňováno za zlatou cestu otevřeného přístupu (gold open access). Účastníkům budou představeny obecné charakteristiky predátorských vydavatelů a časopisů a především také postupy a nástroje, které autoři mohou využívat při identifikaci a hodnocení časopisů před tím, než jim odešlou článek k publikování. Na závěr bychom rádi seznámili účastníky s možnou pomocí při ověřování kvality časopisů, kterou ÚVI svým uživatelům nabízí.

Vstup na přednášku je zdarma jak pro zájemce z řad studentů a zaměstnanců 1. LF UK a VFN, tak i z řad akademické veřejnosti.

Prezentace k přednášce je dostupná na Slideshare.

Přednášku pořádá Ústav vědeckých informací 1. LF UK s podporou proděkana 1. LF UK pro vědeckou činnost prof. MUDr. Aleše Žáka, DrSc. a náměstka VFN pro vědu, výzkum a vzdělávání MUDr. Jana Břízy, CSc., MBA.

Datum:
14. 6. 2016