Přiřazení prací přímo v databázi Web of Science

Jděte do databáze Web of Science, v případě vzdáleného přístupu zadejte své jméno a heslo do databází (heslem do CASu  – osmimístným číslem a heslem, které používáte).

Přímo v databázi se poté přihlaste přihlašovacím jménem a heslem v pravém horním rohu v Sign in

(použijte totéž heslo jako máte do ResearcherID, po přihlášení tam bude Vaše křestní jméno).  

Vyhledejte práce pod svým jménem (z rolovátka vyberte Author):

Je potřeba projít jednotlivé záznamy a vyloučit práce Vašeho případného jmenovce. (Pokud máte příliš časté příjmení, je možné si na levé straně v Refine Results omezit počet záznamů např. zemí, institucí nebo tematickou oblast Vašeho bádání). Pokud víte, že máte v databázi i práce pod jménem za svobodna nebo se  zkomoleným jménem, nezapomeňte práce zahrnout taktéž.

U každého záznamu lze zvolit (a) jednotlivě, že chcete přiřadit k Orcidu Save to ResearcherID – I wrote these,

vybrat ale můžete (b) více prací najednou, vybrané práce zaškrtněte a poté zvolte z rolovátka Save to ResearcherID – I wrote these:

Tímto své práce pošlete do svého ResearcherID profilu, kde se změna projeví ihned. Svůj profil vidíte na adrese http://www.researcherid.com/rid/Vaše ID . Např. http://www.researcherid.com/rid/D-8732-2017

Pro informaci: V samotné databázi bude trvat, než se data zaktualizují. Časem se v záznamu práce objeví identifikátory autorů, kteří si práce již přiřadili (stačí kliknout na View ResearcherID and ORCID pod spoluautory).

Podle ID lze pak vyhledávat v databázi Web of Science (zvolí se z rolovátka Author Identifiers) a vloží se ReseaercherID nebo ORCID (v případě, že jste vše řádně propojili, měli byste dostat shodné výsledky).

Nezapomeňte se z databáze odhlásit, obzvláště pracuje-li na PC více lidí a hrozilo by propojení prací s cizím profilem.

  • Poznámka: Pokud naleznete v datech Web of Science nějakou chybu, kterou si přejete opravit (ujistěte se, že v plném textu je správně), u každého záznamu je dole vpravo je Suggest a correction, pomocí formuláře tak zažádáte o nápravu. Ozvou se Vám s vyjádřením.

(2) Scopus to ORCID

Pokud ve Scopusu zatím žádnou práci evidovanou nemáte, nebudete mít ani ScopusID a žádné práce Vám to k natáhnutí do Orcidu nenabídne.

Ve Scopusu bývají chyby, je časté, že autor má více ID, pod jedním ID je více jmenovců, nebo pod jedním ID jsou práce více jmenovců. Bylo by vhodné vše projít a uvést na pravou míru – aby autor měl jedno ID a všechny práce byly jen jeho.

Klikněte na Scopus to ORCID a budete přesměrováni na stránky databáze SCOPUS (pokud přistupujete do databází UK vzdáleným přístupempostupujte podle pokynů zde).

Nechte vyhledat profily k Vašemu jménu. Pokud jich máte více, zvolte všechny zaškrtnutím. Vyberte preferovanou formu jména (Select the preferred profile name) a dejte Next.

Nyní uvidíte přehled přiřazených publikací. Tento seznam je potřeba pečlivě projít a práce nechat zahrnuté (zelená fajfka), nebo křížkem vyloučit v případě, že nejste autorem/autorkou.

  • Pokud v přehledu práce postrádáte, klikněte na Search for missing documents a vyhledejte chybějící publikace pomocí klíčového slova nebo názvu a dejte Search. Zaškrtněte chybějící publikace a klikněte Add selected articles.

Zkontrolukte svůj profil. Pokud Váš profil obsahuje všechny publikace, klikněte na Next. Vložte svůj e-mail, pro autorizaci dat ve Scopusu a zaslání dat do Orcid klikněte na Sent Author  ID. V posledním kroku odešlete své publikace ze Scopusu do svého Orcid profilu pomocí tlačítka Send my publication list. Odesláním dat dojde k importu Vašich publikací ze Scopusu do profilu ORCID pod záložku Works. V případě, že jste měli více profilů, dojde k jejich propojení.

Pokud byste chtěli změnit ve Scopusu afiliaci nebo přidat variantu jména, vyplňte kontaktní formulář.

Až budete mít identifikátory založené a nataženy své práce, dejte nám vědět pomocí formuláře. Děkujeme.

Print Friendly