Hledání přímo v databázi Scopus

Ve Scopusu bývají chyby, je časté, že autor má více ID, nebo pod jedním ID je více jmenovců, nebo pod jedním ID jsou práce více jmenovců. Je vhodné vše projít a uvést na pravou míru – aby autor měl jedno ID a všechny práce byly jen jeho.

Zkontrolovat můžete své práce přímo v databázi Scopus. Přihlaste se přes CAS.

Vyhledejte své jméno v sekci Authors (druhé zleva):

Při hledání je potřeba si ohlídat, aby Vám našlo všechny autory (defaultně je totiž nastaveno hledat jen ty, kteří mají dvě a více prací), budete-li mít nahoře např. 11 of 26 author results, aby našlo i s jedním, zaškrtněte – Show profile matches with one document vlevo nahoře, po zaškrtnutí bude zobrazeno již všech výsledků – 26 of 26 author results). Projděte si zobrazené záznamy autorů a vyberte své.

(a) Pokud máte jen jeden jediný profil, zobrazte si jej a přidejte práce do ORCIDu kliknutím na Add to ORCID:

(b) Pokud zjistíte, že máte více Scopus profilů, je nutné zažádat o sloučení. Zaškrtněte požadované profily a dejte Request to merge authors.

Navede Vás to krok po kroku.

Zvolte si preferovanou formu jména:

Dejte Edit documents:

Seznam je potřeba pečlivě projít a práce nechat zahrnuté (zelená fajfka), nebo křížkem vyloučit v případě, že nejste autorem/autorkou.

Pokud v přehledu práce postrádáte, klikněte na Search for missing documents a vyhledejte chybějící publikace pomocí klíčového slova nebo názvu a dejte Search. Zaškrtněte chybějící publikace a klikněte Add selected articles. Jinak pokračujte Next. Zobrazí se Vám konečný přehled k poslední kontrole. Pokud bude všechno v pořádku, zvolte Next, pro opravu se vraťte přes back.

Nakonec vložte e-mail a potvrďte Submit:

Pokud si přejete přidat jméno nebo instituci ke svému profilu, vyplňte Author Feedback Wizard.

Až budete mít identifikátory založené a nataženy své práce, dejte nám vědět pomocí formuláře. Děkujeme.

Print Friendly