Přidání prací k Publons

Své práce, evidované ve Web of Science, si můžete „poslat“ do svého Publons profilu přímo z databáze Web of Science, je to jednoduché.

  1. Jděte do databáze Web of Science a přihlašte/zaregistrujte.
  2. Pokud máte založen ResearcherID, vyhledejte si práce, které jste si k identifikátoru dříve přiřadili (z rolovátka vyberte hledání podle Author Identifiers).
  3. Klikněte na Add to Marked List nad seznamem prací, tím je pošlete do Marked Listu a bude u nich bílá fajfka v modrém čtverečku. (Pokud jste si své práce autorizovali před migrací dat z ResearcherID profilu do Publons, bude u nich „svítit“ i EN). Pokud chcete práce z Marked Listu smazat, klikněte na Marked list vpravo nahoře, a zvolte Clear, případně lze odmazat i jednotlivé práce dole křížkem. 
  4. Vyhledejte práce ke svému příjmení a prvnímu písmenu křestního jména (pokud jste v minulosti publikovali i pod jiným jménem, přidejte další vyhledávací okno a použijte booleovský operátor OR).
  5. Zaměřte se na práce, které jsou Vaše, ale „nesvítí“ u nich fajfka (pokud jste si starší práce ověřili v minulosti, stačí se kontrolovat jen ty nejnovější práce, které přibyly od minulé aktualizace). Své práce označte hromadně zaškrtnutím (lze i jednotlivě přímo na záznamu) a zvolte z rolovátka u Export.. Claim on Publons – track citations. Za pár dní se projeví v databázi a budou vyhledatelné pod ResearcherID.

Praktická ukázka:

Podrobnější postup rozepsán na dvou stránkách v tomto návodu.

Je vhodné si účet pravidelně jednou za čas aktualizovat.

  • Ve Web of Science si lze nastavit alert, aby Vám jednou měsíčně na e-mail přišly nově přidané práce k Vašemu jménu. Nemusíte si nic hlídat, e-mail se Vám připomene. Stačí si práce projít a přidat, nezabere Vám to moc času.

Přidáte-li omylem cizí práci, lze ji v Publons jednoduše odmazat.


Proč mít práce ve Web of Science označené?

Urychlí práci při vyhledávání Vašich prací, navíc umožní zahrnout práce, u kterých máte překlep ve jméně (a nelze již opravit, protože v plném textu je také chybně) nebo jste je psali pod jiným příjmením.

Pokud zadáte Novak A, najde Vám to práce nejen Antonína, ale i Aleše, Adama, Arnošta atd. Ať se nemusíte pokaždé při hledání aktuálního počtu citací nebo výši h-indexu probírat velkým počtem záznamů a vylučovat ty, které nejsou Vaše. Usnadníte si práci do budoucna tím, že si své záznamy jednou provždy označíte. Je ovšem potřeba si jednou za čas seznam zaktualizovat o nově přibylé záznamy, ale už si vyjedete jen práce za období, které uplynulo od minulého přihlášení, takže to nezabere tolik času.

Pokud své práce autorizujete, do několik dnů se projeví v samotné databázi Web of Science tak, že u každého záznamu bude Váš identifikátor ResearcherID (RID):

tzn., že pokud budete hledat v databázi nikoliv podle jména, ale podle tohoto identifikátoru, zobrazí se Vám Vámi přiřazené práce.

Je nutné zadat svůj identifikátor a z rolovátka vybrat hledání podle Author Identifiers:

A vyjedou Vám již jen autorizované práce.

Pokud budete mít vše přiřazené, ušetříte práci zpracovatelům citačních ohlasů. Prosíme, pokud máte příliš časté příjmení nebo jmenovce, přepečlivě projděte a zautorizujte si své práce. Děkujeme.

 

 

Print Friendly