Open access a predátorské časopisy
Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Open access a predátorské časopisy

7. 12. 2016, 12:30 - 14:15

Přednáška se zaměří na problematiku predátorských pseudovědeckých vydavatelů a časopisů. Ukážeme si, jak tyto nekvalitní zdroje a podnikatele odhalit, kde a jak si ověřovat informace a proč je vůbec důležité věnovat ověření kvality časopisu, kterému chcete svěřit svůj článek, tolik času a energie. Predátorské časopisy jsou často dávány do souvislosti s otevřeným přístupem, z toho důvodu bude v přednášce tento relativně nový publikační režim více představen a především se zaměříme na jednotlivé typy modelu open access, jejich výhody a proč není potřeba se tohoto způsobu publikování obávat, pakliže autor dodrží potřebné kroky vedoucí k ujištění, že publikuje tam, kde je to vhodné a pro jeho práci prospěšné.

Máte-li k tématu již nyní jakýkoliv dotaz, pošlete jej na adresu openaccess@lf1.cuni.cz. Položené dotazy budou zodpovězeny v rámci přednášky.

 

Seminář je součástí cyklu přednášek Strategie práce s informacemi s důrazem na vědecké lékařské informace, který je primárně určen pro doktorandy a mladé vědce, vítáni jsou ale i ostatní zájemci z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Sylabus celého kurzu naleznete na našich stránkách. Účast na kurzu je dobrovolná a není nutné absolvovat všechny semináře. Každý ze zájemců si může vybrat pouze témata, která ho zajímají.

 

 

Print Friendly

Podrobnosti

Datum:
7. 12. 2016
Čas:
12:30 - 14:15
Rubriky Akce:
,
Štítky Akce:
, ,

Místo konání

Velká posluchárna
U Nemocnice 4
Praha 2, 12108 Česká republika
+ Google Mapa
Webová stránka:
http://uvi.lf1.cuni.cz

Pořadatel

Ústav vědeckých informací 1. LF UK a VFN
Telefon:
224965602
Email:
knihovna@lf1.cuni.cz